Zadzwoń: +48 696 618 352 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Funkcjonalny projekt

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Elewacje północna i południowa

Energia zużywana w domu to różnica strat i zysków cieplnych. Zyski cieplne, pozyskiwane przez nas za darmo, to przede wszystkim zyski od słońca. Dlatego dom nisko energetyczny powinien mieć dokładnie przemyślane fasady w zależności od stron świata. Najwięcej okien powinno znaleźć się na elewacji południowej i zachodniej – bo tam możemy uzyskać największe zyski ciepła. Ściana północna jest najzimniejsza i dlatego ilość otworów w niej powinna być ograniczona.

Kupując działkę należy dokładnie sprawdzić czy przypadkiem od strony południowej nie rośnie las zasłaniający dostęp do słońca. Jeżdżąc po Polsce, z przykrością obserwuję domy, które na najcieplejszej fasadzie mają garaż i kuchnię, albo wręcz nie mają okien, a salon umieszczony jest od północy i tam są ogromne okna i tarasy.

Wiedząc jak ważne jest posadowienie domu w zależności od stron świata zaprojektowaliśmy nasz dom, aby optymalnie wykorzystać jego położenie na działce. Tak więc od strony południowej umieściliśmy duży taras, który oglądamy z przestronnego salonu poprzez przeszkloną oranżerię. Natomiast na północnej elewacji znajdują się garaż, wejście do domu oraz okno kuchenne.

Zainteresowany domem o ultraniskim zużyciu energii?        Zapytaj

Kontakt:

 Poland

 ul. Polna 15, Magdalenka

 +48 696 618 352

 kontakt@domadd.pl

Kim Jesteśmy?

ADD

Autonomiczny Dom Dostępny

ADD to technologia budowy domu jednorodzinnego, wyróżniona nagrodami PLGBC i Muratora.