Zadzwoń: +48 696 618 352 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Innowacyjna ściana betonowa dla ADD

Opublikowano w Techniczny.

Innowacyjna ściana betonowa dla ADD

Twórcą technologii poligonowej prefabrykacji super energooszczędnych ścian zewnętrznych jest mgr. inż. Jacek Sternowski. Opracowana przez niego ściana w optymalny sposób łączy właściwości konstrukcyjne betonu i izolacyjne styropianu. Dzięki zastosowaniu wkładki styropianowej w formie, ściana Sternowskiego zbudowana jest z 5 cm płyty żelbetowej z dwoma żelbetowymi słupkami po bokach. W ten sposób uzyskujemy w pełni konstrukcyjną ścianę o znakomitych własnościach użytkowych jak akumulacyjność, wytrzymałość mechaniczną, szczelność i nienasiąkliwość przy użyciu zaledwie 0,06 m³ żelbetu na 1 m² ściany.

Technologia szkieletu drewnianego ze sprężonym styropianem

Opublikowano w Techniczny.

Technologia ścian w szkielecie drewnianym

Ściany drewniane – popularne i energooszczędne

W zachodniej cywilizacji od XIX wieku najpopularniejszym sposobem budowania domów jednorodzinnych jest konstrukcja w formie szkieletu drewnianego na bazie belki „two by four” (2’’/4’’). Renesans tych konstrukcji związany jest z wzrastającą liczbą nowych budynków.

R-2000 – początki idei budownictwa zrównoważonego

Opublikowano w Historia.

Pierwszym impulsem dla idei budownictwa zrównoważonego nie była troska o środowisko, a wojna, a właściwie jej konsekwencje. W wyniku wojny Jom Kipur w 1973 roku państwa OPEC doprowadziły do prawie dziesięciokrotnego wzrostu cen ropy, z około 3 do około 30$ za baryłkę. Wywołało to kryzys światowego systemu walutowego i wywołało „kryzys naftowy”, który na kilka lat zahamował, a nawet cofnął gospodarkę światową.

W odległej od źródeł konfliktu zimnej Kanadzie radykalnie wzrosły koszty ogrzewania domów. O ile wzrost ten nie zachwiał budżetami domowymi Kanadyjczyków, którym koszty ogrzewania wzrosły z ułamka procenta do pojedynczych procent, to zdecydowanie zachwiał bilansem handlowym Kanady. Dlatego Rząd postanowił w pierwszej reakcji podnieść normy izolacyjności nowo budowanych budynków. Spotkało się to ze skutecznym odporem firm deweloperskich, które musiały by ponosić wyższe koszty budowy, co w ich mniemaniu dramatycznie obniżyłoby rentowność sektora. I wtedy Kanadyjczycy wpadli na znakomity pomysł użycia marchewki w miejsce kija.

Dlaczego dom z ogrodem?

Opublikowano w Wokół domu.

Wygnani z raju

Biblijny Adam nie został umieszczony w jaskini ani w blokowisku. Zamieszkał w Raju, czyli w ogrodzie. Trudno o bardziej dobitny przykład tego, co jest dla nas normalne i naturalne. Przez całe wieki życie człowieka było życiem w naturze, a zarazem życiem korzystającym z natury.

Budujemy szkołę w Markach

Opublikowano w Realizacje.

  • charts
  • services
  • services

Dlaczego wygrał nasz projekt?

Ekologiczna i przyjazna użytkownikowi szkoła w Markach (Gimnazjum i Technikum przy ul. Wspólnej) realizuje wspólną z ADD ideę zrównoważonego budownictwa. To projekt środowiskowo odpowiedzialny – szczególną uwagę przywiązano do dobrego samopoczucia uczniów i efektywności procesu nauczania, pamiętając przy tym o optymalnym wykorzystaniu kompleksu dla potrzeb lokalnej społeczności.

Zainteresowany domem o ultraniskim zużyciu energii?        Zapytaj

Kontakt:

 Poland

 ul. Polna 15, Magdalenka

 +48 696 618 352

 kontakt@domadd.pl

Kim Jesteśmy?

ADD

Autonomiczny Dom Dostępny

ADD to technologia budowy domu jednorodzinnego, wyróżniona nagrodami PLGBC i Muratora.