Zadzwoń: +48 696 618 352 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R-2000 – początki idei budownictwa zrównoważonego

Pierwszym impulsem dla idei budownictwa zrównoważonego nie była troska o środowisko, a wojna, a właściwie jej konsekwencje. W wyniku wojny Jom Kipur w 1973 roku państwa OPEC doprowadziły do prawie dziesięciokrotnego wzrostu cen ropy, z około 3 do około 30$ za baryłkę. Wywołało to kryzys światowego systemu walutowego i wywołało „kryzys naftowy”, który na kilka lat zahamował, a nawet cofnął gospodarkę światową.

W odległej od źródeł konfliktu zimnej Kanadzie radykalnie wzrosły koszty ogrzewania domów. O ile wzrost ten nie zachwiał budżetami domowymi Kanadyjczyków, którym koszty ogrzewania wzrosły z ułamka procenta do pojedynczych procent, to zdecydowanie zachwiał bilansem handlowym Kanady. Dlatego Rząd postanowił w pierwszej reakcji podnieść normy izolacyjności nowo budowanych budynków. Spotkało się to ze skutecznym odporem firm deweloperskich, które musiały by ponosić wyższe koszty budowy, co w ich mniemaniu dramatycznie obniżyłoby rentowność sektora. I wtedy Kanadyjczycy wpadli na znakomity pomysł użycia marchewki w miejsce kija.

Zainteresowany domem o ultraniskim zużyciu energii?        Zapytaj

Kontakt:

 Poland

 ul. Polna 15, Magdalenka

 +48 696 618 352

 kontakt@domadd.pl

Kim Jesteśmy?

ADD

Autonomiczny Dom Dostępny

ADD to technologia budowy domu jednorodzinnego, wyróżniona nagrodami PLGBC i Muratora.