Nowe ogrodzenie domu – sprawdź propozycje

Ogrodzenie domu

Wiosna to idealny czas na zmiany, porządki czy remonty. Jeśli planujesz budowę lub wymianę ogrodzenia ogrodowego, teraz jest na to czas. Pogoda jest odpowiednia do tego typu pracy. I z pewnością zdążysz przed szczytem sezonu, aby w pełni cieszyć się swoim elegancko ogrodzonym ogrodem. Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę opcji dla ogrodzeń, bram i drzwi. Wybraliśmy kilka modnych propozycji, które nie tylko będą się dobrze prezentować, ale także stanowić niezawodne i funkcjonalne rozwiązanie na lata.

Szybkie i niedrogie ogrodzenia panelowe dla Twojego domu

Jeśli cenisz swój czas i szukasz ogrodzenia dla swojego domu lub domku letniskowego w naprawdę rozsądnej cenie, ogrodzenie panelowe, zwane też czasem systemowym, jest zdecydowanie warte rozważenia. Ten rodzaj ogrodzenia jest swego rodzaju następcą ogrodzenia z drutu, ale wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. Osoby wybierające to rozwiązanie cenią sobie przede wszystkim szybkość i łatwość, z jaką można zamontować ogrodzenie. Praca związana z budową ogrodzenia zajmuje nie więcej niż jeden do dwóch dni, a samo ogrodzenie panelowe jest zaskakująco estetyczne. Jego minimalistyczny kształt czyni go wyjątkowo uniwersalnym ogrodzeniem. Będzie on pasował do Twojego domu, niezależnie od jego stylu i lokalizacji zielonej przestrzeni.

Jaką decyzję warto tu podjąć? Jeśli ogrodzenie Twojego domu musi być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, powinieneś zdecydować się na przykład na panele metalowe ocynkowane lub malowane proszkowo. Grubość drutu powinna wynosić co najmniej 4 mm, a wielkość oczek nie powinna przekraczać 5×20 cm.


Minimalistyczne i pasujące do każdego stylu ogrodzenie palisadowe

Zaletą tego typu ogrodzenia jest bez wątpienia jego uniwersalność. Ogrodzenie to doskonale pasuje do każdej architektury, zarówno nowoczesnej jak i klasycznej. Jest to propozycja solidna i trwała, a jednocześnie sprawiająca wrażenie lekkości i nie przytłaczająca otoczenia. Jest to doskonała alternatywa dla masywnych ogrodzeń z kutego żelaza. Ogrodzenia palisadowe wykonane są ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Taka obróbka stali gwarantuje, że ogrodzenie będzie dobrze wyglądać i przetrwa długie lata. W tym przypadku mają Państwo swobodę w wyborze koloru ogrodzenia. Oferta ta doskonale komponuje się z murkami ceglanymi, gabionami czy murkami monolitycznymi i innymi.


Ogrodzenia aluminiowe są lekkie i dają wiele możliwości aranżacyjnych

Aluminium jest zarówno trwałe, jak i lekkie i stanowi idealny materiał na nowoczesne i estetyczne ogrodzenia domów. W tym przypadku istnieje kilka opcji do wyboru. Niestandardowe ogrodzenia aluminiowe mogą być wyposażone w kratę, dzięki czemu doskonale nadają się do ochrony posesji bez blokowania światła. Panele ogrodzeniowe mogą być również układane obok siebie, z bardzo wąską lub szerszą przerwą. W pozycji pionowej lub poziomej. Bardzo łatwo można zmieniać położenie i wielkość paneli według indywidualnych upodobań.


A może oryginalny gabion?

Gabiony, czyli kosze z siatki drucianej gęsto wypełnione dowolnym materiałem (np. kamieniami), doskonale ochronią Cię nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami, ale także przed hałasem. Jest to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie prywatności swojej własności. Ten rodzaj ogrodzenia jest niezwykle trwały, ale warunkiem jest to, że jest on zainstalowany z wysokiej jakości komponentów.